برترینهای کسب و کارسلامت و تندرستی

عوارض سرم مو

سرم مو چیست و چه انواعی دارد؟

همه محصولاتی که روی آن‌ها سرم مو نوشته شده است، کاربرد یکسانی ندارند. برخی از انواع سرم مو را روی پوست سر می‌مالند و برخی از آن را فقط روی تارهای مو؛ بنابراین بهتر است با انواع سرم آشنا شوید و آن‌ها را به‌جای یکدیگر به‌کار نبرید. یکی از محصولات بسیار کاربردی سرم دو فاز مو آرگان ۲۵۰ میلی biz است .

سرم‌های مخصوص رشد مو

همان‌طور که از نام این سرم مشخص است از آن برای فعال‌کردن فولیکول‌های موجود روی پوست سر استفاده می‌شود. این نوع از سرم‌ها اغلب حاوی داروهایی برای رشد مو هستند. داروهایی مثل ماینوکسیدیل. سایر سرم‌های مخصوص پوست سر این نوع از سرم‌ها به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند تا فولیکول‌های شما را تغذیه، تحریک و حمایت کنند. به این ترتیب این سرم‌ها به شما کمک می‌کنند تا موهایی متراکم‌تر و ضخیم‌تر داشته باشید.

سرم‌های مبتنی‌بر سیلیکون

یکی دیگر از انواع سرم مو‌، سرم‌های مبتنی‌بر سیلیکون هستند که تارهای موی شما را پوشش می‌دهند و از آن‌ها محافظت می‌کنند. همچنین باعث افزایش درخشندگی موهایتان خواهند شد و از طرف دیگر به شما کمک می‌کنند تا موهای خود را راحت‌تر کنترل و مدیریت کنید. این نوع از سرم یک محصول حالت‌دهنده برای موست که بر پایه سیلیکون ساخته می‌شود و سطح موهای شما را می‌پوشاند. انواع سرم‌ مویی که در این دسته قرار دارند، برای اهداف مختلفی ساخته می‌شوند. بسته به فرمول محصول، یک سرم مو شاید بتواند موخوره شما را کم کند، به موهای شما درخشندگی دهد یا باعث صافی آن‌ها شود. بعضی از انواع سرم مو حتی ممکن است موهای شما را دربرابر برخی از آسیب‌ها محافظت کند.

برای مدل‌های مختلف مو، سرم‌های متنوعی وجود دارد. برای مثال اگر موهای فری دارید، می‌توانید از سرمی استفاده کنید که فرهای شما را مشخص‌تر و فنری‌تر کند؛ اگر موهایتان صاف است، یک سرم مو می‌تواند باعث افزایش صافی و درخشندگی موهایتان شود. خلاصه شما امر کنید تا سرم مو اوامر شما را اجابت کند! ما در این مقاله درباره فواید و عوارض این نوع از سرم مو صحبت خواهیم کرد و تا پایان به‌جای عبارت طولانی «سرم‌های مبتنی‌بر سیلیکون»، از عبارت کوتاه‌شده سرم مو استفاده می‌کنیم. به این شکل، هم ما در نوشتن صرفه‌جویی خواهیم کرد، هم حوصله شما سر نخواهد رفت.

فواید سرم مو چیست؟

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، سرم‌های مو می‌توانند به طرق مختلفی به موهای شما کمک کنند. بسته به این که شما از جان سرم‌های مو چه می‌خواهید، آن‌ها می‌توانند احتمالا فواید زیر را برای شما داشته باشند. فواید سرم مو چیست: از شر موهای وز خلاصتان می‌کند فروغ فرخزاد در یکی از اشعارش می‌گوید: و زخم‌های من همه از عشق است/از عشق، عشق، عشق”. اگر کلمه «وز» را به‌جای عشق در این شعر بگذارید، داغ دل خیلی‌ها تازه می‌شود! اگر موهای شما ضعیف و آسیب‌دیده باشد، ممکن است خشک یا وز به نظر برسد.

سیلیکونی که در سرم مو موجود است، می‌تواند به کنترل این قبیل مسائل کمک کند. سیلیکون، تارهای ضعیف شما را سنگین و به آن‌ها مواد بیشتری اضافه می‌کند. همچنین برخی از انواع سرم مو حاوی پروتئین هیدرولیز‌شده هستند که می‌تواند با بار ساکنی که باعث ایجاد وز می‌شود مقابله کند. فواید سرم مو چیست: موهایتان را نرم و لذت‌بخش می‌کند یکی از فوایدی که این محصول می‌تواند برای شما داشته باشد این است که موهایتان را نرم و صاف می‌کند. فکرش را کنید وقتی به موهای خود یا یارتان دست می‌کشید، یک طره موی نرم زیر انگشتانتان می‌لغزد؛ چه لذتی بالاتر از این؟

فواید سرم مو چیست: از گره‌خوردن مو جلوگیری می‌کند احتمال این که موهای نرم و صاف گره بخورند، کمتر است. این مسئله می‌تواند باعث شود راحت‌تر موهایتان را شانه کنید. پس اگر موهایتان گره زیادی دارد و هر بار شانه‌زدن برایتان مثل یک عذاب الهی می‌ماند، شاید سرم مو بتواند به کمک شما بیاید. فواید سرم مو چیست: باعث درخشندگی موهایتان می‌شود

موهایی که نرم و صاف باشند، براق‌تر به نظر می‌رسند. از طرفی، برخی از انواع سیلیکونی که در این محصول به کار رفته است، می‌تواند به انعکاس نور کمک کند. همین مسئله باعث می‌شود درخشندگی کلی موها افزایش یابد. فواید سرم مو چیست: از موهایتان محافظت می‌کند از آن جایی که این محصول، موهای شما را پوشش می‌دهد، می‌تواند از انواع آسیب‌ها، محافظت کند. محافظت دربرابر عواملی مثل گرما، آسیب خورشید، آلودگی و گردوغبار. برخی از انواع سرم مو به‌عنوان یک محافظ حرارتی به بازار ارائه می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها قبل از حالت‌دهنده‌های حرارتی استفاده کنید. سایر فواید سرم مو چیست؟

  • کسانی که موهای خشک و وز دارند، بیشترین سود را از مصرف این محصول می‌برند.
  • این محصول کنترل و مدیریت مو را آسان‌تر می‌کند تا بتوانید موهای خود را راحت‌تر حالت دهید؛ بنابراین در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی می‌شود.
  • یک انتخاب خوب برای استفاده قبل از مهمانی‌هاست.

عوارض سرم مو چیست؟

شاید با توضیحاتی که تا این‌جا درباره این محصول به شما داده‌ایم همین الان تصمیم گرفته‌اید یک سرم مو بخرید؛ اما لطفا دست نگه دارید. این محصول ممکن است دارای عوارضی باشد که بهتر است قبل از استفاده، این عوارض را هم در نظر داشته باشید و مصرف آن را به حداقل برسانید. استفاده از تونیک مو هیر فرند بیز را در دستور کار قرار دهید .

خشک‌کردن مو

درست است که پیش از این درباره فواید سرم مو برای موهای خشک صحبت کردیم؛ اما باید بدانید که استفاده منظم از آن می‌تواند موهای شما را خشک و ناسالم کند. این محصول یک لایه محافظ روی موهای شما ایجاد می‌کند؛ بنابراین بسیار مهم است که هر چند وقت یک بار به موهای خود استراحتی دهید تا نفسی تازه کند؛ آن را تغذیه کنید و مراقبت‌های لازم را برای آن انجام دهید. در نظر داشته باشید، اگر فقط پس از یک روز استفاده از سرم مو، دچار خشکی مو شدید، برندی را که استفاده می‌کنید تغییر دهید تا در نهایت بتوانید بهترین سرم مو را برای خود پیدا کنید.

سیلیکون؛ تیغ دولبه ماده اولیه سرم مو، سیلیکون است. تا این‌جای مقاله دیدید که همین سیلیکون چگونه به موهای شما کمک می‌کند؛ اما متاسفانه این تمام ماجرا نیست. سیلیکون در طولانی‌مدت می‌تواند برای موهای شما مضر باشد. همچنین استفاده زیاد از سرم ممکن است باعث ریزش مو شود؛ بنابراین باید در مصرف آن دقت لازم را داشته باشید. اگر گیج شده‌اید و نمی‌دانید که بالاخره این محصول برای شما خوب است یا نه، باید بگوییم که درواقع سرم مو با ترمیم موقت قادر است به موهای شما کمک کند؛ اما به دلیل حضور سیلیکون می‌تواند برای موهایتان در درازمدت آسیب‌زا باشد.

آسیب به پوست سر شما نباید این محصول را به پوست سر خود بمالید؛ چراکه ممکن است باعث چرب‌شدن آن شود. حتی این امکان وجود دارد که التهاب ایجاد کند. بنابراین به استفاده از آن روی تارهای موی خود قانع باشید و گمان نکنید هر چیزی که برای تار مویتان خوب است، پس برای پوست سرتان هم مفید خواهد بود. برای افراد دارای پوست چرب تونیک ضدریزش مو دکتر بیز بسیار مناسب است . چگونه از سرم مو استفاده کنیم؟ اکنون که از مزایا و معایب سرم مو اطلاع پیدا کرده اید و تصمیم خود را برای استفاده از این محصول گرفته اید، بهتر است این نکات را در هنگام استفاده برای اثر بخشی بیشتر به کار ببرید:

  • قبل از استفاده از سرم مو، مطمئن شوید که موهای شما مرطوب و تمیز هستند.
  • مقدار کمی از سرم مو را در دستان خود بریزید و به آرامی روی موهایتان بمالید.
  • سعی کنید سرم مو را به طور یکنواخت روی موهایتان پخش کنید و به خوبی با موهایتان ترکیب شود.
  • از سرم مو بر روی ریشه استفاده نکنید در غیر این صورت باعث رسوب می شود.
  • پس از استفاده از سرم مو، بهتر است حداقل چند دقیقه صبر کنید تا محصول در موهای شما جذب شود.
  • در صورت لزوم، می‌توانید با استفاده از دستگاه حرارتی (مانند سشوار) سرم مو را بهتر جذب کنید.
  • نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، استفاده از مقدار زیادی سرم مو منجر به نتایج بهتر نمی شود، بلکه ممکن است باعث چرب شدن موهای شما شود. برای موهای متوسط از 1 تا 2 قطره و برای موهای بلند 3 تا 4 قطره استفاده کنید.

خلاصه کلام

سرم مو یک محصول آرایشی است که برای نرم کردن، حفظ رطوبت و درخشان کردن موها استفاده می‌شود. این محصول باعث بهبود سلامت موها، کاهش شکنندگی، حفظ رطوبت و درخشندگی موها می‌شود. سرم مو همچنین به عنوان یک حفاظت کننده در برابر حرارت دستگاه‌های حرارتی مانند سشوار و همچنین در برابر آفتاب و آلودگی هوا عمل می‌کند.

اما یکی از معایب سرم مو، این است که استفاده از مقدار زیادی آن باعث چرب شدن موها و حتی ایجاد خارش و التهاب پوست سر می‌شود. همچنین، برخی از سرم‌های مو شامل مواد شیمیایی قابل شناسایی هستند که ممکن است برای بعضی افراد حساسیت ایجاد کنند. لذا قبل از استفاده از هر نوع سرم مو، بهتر است به دقت برچسب محصول را مطالعه کرده تا از مزایا و معایب آن به خوبی اطلاع داشته باشید  و در صورت نیاز، با پزشک یا متخصص آرایشی صحبت کنید.

شما میتوانید محصولات مراقبت از مو را به صورت آنلان خریداری کنید: امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. اگر برای اجرای اصول و راههای   به کمک نیاز دارید،به ورود کنید و برای انتخاب بهترین محصولات با کارشناسان آیریک تجهیز در تماس باشید. هستند و این مسئله هیچ اشکالی ندارد؛ اما لازم نیست برای زیباترشدن به وجود فرد دیگری وابسته باشید. اگرچه وجود عشق در زندگی زیباست؛ اما برای دل خودتان زندگی کنید. اگر سرم مو می‌خرید این کار را صرفا برای خودتان انجام دهید و زیبایی‌تان را محدود به حضور یک شخص دیگر نکنید! سرم مو بخرید؛ آن را به اندازه مصرف کنید و از ظاهر زیبای خود لذت ببرید.

دکمه بازگشت به بالا