عمومی

بهره‌مندی خراسان‌جنوبی از ۵۰۰ شاعر/۲۳ انجمن ادبی فعالیت دارند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حسن رمضانی در گفتگو با خبرنگار آنلاین ، با اشاره به هفتم شهریورماه ، روز شعر و ادبیات فارسی ، گفت: حدود 500 شاعر فعال و 150 نویسنده در خراسان جنوبی داریم.

معاون امور فرهنگی و رسانه های فرهنگ اسلامی و رهبری خراسان جنوبی گفت: شاعران معمولاً اشعار خود را بر اساس حالات شاعرانه خود یا در جشنواره ها و جشنواره های شب می سرایند و پس از مدتی آنها را در قالب کتاب منتشر می کنند.

رمضانی با اشاره به فعالیت 23 انجمن ادبی در خراسان جنوبی گفت: از این 23 انجمن ، 15 انجمن از وزارت فرهنگ و دستورالعمل های اسلامی شماره ثبت دریافت کرده اند و مابقی در مرحله ثبت نام هستند.

وی گفت: فقط انجمن های ادبی ثبت شده از مزایا و کمک های معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی بهره مند می شوند.

معاون امور فرهنگی و رسانه های فرهنگ اسلامی و رهبری خراسان جنوبی در خصوص معرفی چهره های معروف ادبی خراسان جنوبی گفت: یکی از مهمترین شاعران و ادبیات خراسان جنوبی ابن حسام حسفی است که معروف است بسیاری از مردم..

رمضانی ادامه داد: برای ارائه بیشتر این چهره ارزشمند ، جشنواره شعر منطقه ای ابن حسام را با همکاری جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به مدت دو سال برگزار می کنیم که این جشنواره نیز در سال 1400 برگزار می شود.

وی یادآور شد: یکی از اولویت های خرید کتاب برای ما ، کتاب شعر شاعران خراسان جنوبی برای حمایت از فعالان حوزه شعر و ادبیات است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا