بین المللی

لاوروف: برخی طرف‌های خارجی خواهان گسترش بحران فلسطینی-اسرائیلی هستند

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر لزوم ایجاد صلح و امنیت در منطقه گفت که برخی طرف‌های خارجی می‌خواهند بحران فلسطین و رژیم صهیونیستی را گسترش و منطقه را شعله‌ور کنند.

به گزارش مجله زنده خبری، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست «انجمن همکاری عربی-روسی» که در کشور مراکش در حال برگزاری است، بر لزوم ایجاد صلح و امنیت در خاورمیانه که با چالش‌های بزرگی مواجه است، تاکید کرد.

وی گفت که کمک‌های بشردوستانه باید به اهالی غزه برسد و به مانع‌تراشی‌های رژیم صهیونیستی پایان داده شود.

به گزارش اسکای‌ نیوز عربی، لاوروف همچنین بر لزوم احترام گذاشتن به قوانین بین‌المللی و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس تاکید کرد. وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: به دلیل عدم احترام به منشور سازمان ملل، شکاف بزرگی در جهان به وجود آمده است.

این دیپلمات ارشد روس همچنین تاکید کرد: با کشته شدن هزاران زن و کودک فلسطینی، خشونت در نوار غزه بی‌سابقه شده است و برخی طرف‌های خارجی تمایل دارند که بحران فلسطینی-اسرائیلی گسترش یابد و به جنگ منطقه‌ای تبدیل شود.

سرگئی لاوروف در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: ما از رویکرد کشورهای خاورمیانه برای حل و فصل مسائل این منطقه و همچنین دستیابی به توافق‌ها در سایه بهبود روابط ایران و عربستان و همچنین عادی‌سازی روابط سوریه و کشورهای همجوار استقبال می‌کنیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: این اقدامات مثبت بسیار مطلوب است، به‌ویژه اینکه برخی از قدرت‌های خارجی در سایه ماجراجویی‌های آمریکا و شرکای غربی آن در طول ۲۰ سال گذشته می‌خواهند در راستای منافع خود بحران فلسطین و اسرائیل را تشدید کنند و دشمنی و نفرت را در منطقه گسترش دهند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا