اقتصادی

پایه‌ریزی آغاز تجارت ایران و عربستان

رئیس سازمان توسعه تجارت با هدف برنامه‌ریزی مناسبات تجاری میان ایران و عربستان سعودی میزبان سفیر این کشور در تهران بود.

به گزارش مجله زنده خبری، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت با عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

محور این مذاکرات که با همت صندوق سرمایه گذاری و توسعه فرصت های شغلی ایران و عربستان انجام شد، برنامه ریزی جهت شروع و توسعه روابط تجاری میان ایران و عربستان بود و طرفین با استقبال از اعزام هیأت های تجاری به ایران و عرستان بر لزوم حضور فعال در نمایشگاه‌های کشور مقابل تاکید کردند.

ضیغمی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به سفیر عربستان و ابراز امیدواری به توسعه روابط تجاری میان دو کشور بر تعاملات تجاری میان ۲ کشور در حوزه فناوری های نوین و با تکنولوژی بالا تاکید کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه‌های آینده نگرانه عربستان و برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این کشور تجارت در حوزه فناوری‌های نوین می‌تواند به نفع هر ۲ کشور تمام شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین با ابراز علاقه نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های سلامت، صنایع غذایی و پتروکمیکال عربستان از سفیر این کشور درخواست کرد تا مقدمات حضور ایران در قالب پاویون در این نمایشگاه ها فراهم شود.

بنا بر اعلام سازمان توسعه تجارت وی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به حضور هیأت های تجاری از تجار عربستانی در ایران خواستار تبادل فهرست تجار میان ۲ کشور شد.

عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی با استقبال از این پیشنهاد گفت: در خصوص پیشنهاد حضور در نمایشگاه های عربستان، مقدمات این امر با تبادل فهرست تجار فراهم می شود.

در ادامه این نشست طرفین در خصوص مسائل مختلف تجاری به گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا