بین المللی

واشنگتن می‌گوید با هماهنگ‌کننده جدید سازمان ملل در غزه همکاری می‌کند

وزارت خارجه آمریکا ضمن استقبال از تعیین وزیر هلندی «سیگرید کاگ» به عنوان هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در نوار غزه، اعلام کرد که به دنبال همکاری مستحکم با وی در این باریکه است.

به گزارش مجله زنده خبری، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن از تعیین وزیر هلندی «سیگرید کاگ» به عنوان هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه و بازسازی غزه استقبال می‌کند.

براساس گزارش روسیا الیوم، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ژستی انسان دوستانه مدعی شد که واشنگتن به هماهنگی میان کاگ و سازمان ملل در چارچوب تلاش‌ها برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان فلسطینی چشم دوخته است.

در پی صدور قطعنامه شورای امنیت پیرامون افزایش کمک‌های انسانی به نوار غزه در سایه حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه، سازمان ملل وزیر سابق هلند را به عنوان هماهنگ‌کننده امور انسانی در نوار غزه تعیین کرد و فعالیت وی از هشتم ژانویه آغاز خواهد شد.

سازمان ملل اعلام کرد، مسؤولیت کاگ، تسهیل، هماهنگی، نظارت و راستی‌آزمایی محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه خواهد بود. او همچنین «مکانیسمی» را برای تسریع در رساندن کمک‌ها به غزه از طریق کشورهایی که درگیر غزه نیستند، ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا