بین المللی

36 جنگنده‌ای که آمریکا در خاک ژاپن مستقر کرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری، F15-EX که جدیدترین و مدرن ترین نسخه از جنگنده مشهور F15 است سلاح های بیشتری نسبت به هر جنگنده دیگری در کلاس خود حمل کرده و توانایی حمل سلاح های هایپرسونیکی تا ۲۲ فوت طول و وزن بیش از ۳ تن را داراست.

بیشتر بخوانید:

وحشت شدید آمریکا و کره جنوبی از این هواپیمای مخوف آقای «اون»!

F-15EX Eagle II تازه ترین و پیشرفته ترین نسخه از نسخه Eagle جنگنده F-15 است که بر اساس نسخه F-15QA و به عنوان جایگزینی برای نسخه های F-15C/D ساخته شده است. Eagle II اولین جنگنده F-15 نیروی هوایی ایالات متحده است که دارای سیستم کنترل پرواز پرواز با سیم دیجیتال، کابین شیشه ای خلبان با حوزه نمایش بزرگ (LAD) و رادار ترکیبی APG-82 AESA، سیستم راهنمایی مشترک روی کلاهخود (JHMCS) و سیستم دفاعی EPAWSS است. این جنگنده در داشتن نرم افزار سیستم عملیات باز (OMS) پیشگام است که روزآمدسازی های سریع را ممکن ساخته و توانمندی های جنگنده را افزایش می دهد و همزمان جدیدترین نرم افزار Suite 9.1 را دارد.

36 جنگنده‌ای که آمریکا در خاک ژاپن مستقر کرد!/ عکس

X دارای سرعت بالاتر، برد بیشتر، قدرت حمل بار بیشتر (از جمله دو جایگاه نصب سلاح اضافه) و هزینه عملیاتی پایین تر نسبت به نسخه های قبلی است. به خاطر دریافت ناکافی در قراردادهای قبلی، جنگنده های نسخه F-15C/D برای مدت بیشتری از دوره خدمت تایین شده در سرویس باقی ماندند که ریسک فروپاشی ساختاری آن را افزایش می داد. ساختار، پشتیبانی و نیازهای آموزشی مشابه به جنگنده های F-15 موجود امکان می دهد تا به سرعت به نسخه F-15EX ارتقا پیدا کنند. نسخه F-15EX دارای دو صندلی است که توسعه خدمه/عملیات در آینده را ممکن می سازد.

منبع: nikkei

بیشتر بخوانید:

اَبَرسربازهای چینی با تجهیزات مایکروسافت/ عکس

گورستان بزرگ تانک‌های صدام حسین / عکس

آزمایش موفق سیستم موشک‌ فریب لاکهید مارتین

227227

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا