اقتصادیبرترینهای کسب و کارعمومی

چرا پرینتر فایل PDF را چاپ نمی گیرد؟

چرا پی دی اف در کامپیوتر باز نمیشود

پرینتر رنگی: اگر نمی‌توانید فایل‌های پی دی اف را در رایانه شخصی خود باز کنید، پیش از تعمیر پرینتر گام‌های زیر را دنبال کنید تا در صورت لزوم، چاپگر خود را نزد تعمیرکار ببرید.

 • نرم افزار Acrobat Reader DC یا Acrobat DC را به صورت رایگان دانلود و روی رایانه خود نصب کنید. Acrobat Reader DC تنها نرم افزاری است که به صورت رایگان فایل‌های پی دی اف حاوی انواع محتوای چند رسانه‌ای را نمایش دهد.
 • ممکن است سیستم شما طوری تنظیم شده باشد که فایل‌های پی دی اف را به صورت خودکار با Acrobat Reader DC یا Acrobat DC باز نکند. پس آن را به برنامه پیش فرض برای اجرای این فایل‌ها تغییر دهید.
 • برنامه پی دی اف خوان سیستم خود را بروزرسانی و در صورت وجود هرگونه مشکل، آن را تعمیر کنید.

اضافه کردن pdf به پرینتر

گاهی اوقات چاپگر Adobe PDF با نصب Acrobat Standard DC نصب نمی‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید به دو صورت عمل کنید: نرم افزار Acrobat را تعمیر کرده (از طریق گزینه Repair Installation در منوی Help نرم افزار) یا چاپگر را به صورت دستی به سیستم اضافه کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند. برای نصب دستی چاپگر و افزودن pdf به پرینتر باید مراحل مختلفی را دنبال کنید.

نصب دستی چاپگر

برای نصب دستی چاپگر و افزودن pdf به پرینتر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی منوی Start کلیک کرده از آنجا وارد برنامه Control Panel شوید و روی گزینهDevices and Printers کنید.
 2. در پنجره باز شده گزینه Add a printer را انتخاب کنید.
 3. در پنجره بعدی، از بخشAdd a Device ، گزینه Add a local printer را انتخاب کنید. حال روی پرینتر مورد نظر خود کلیک کنید. اگر پرینتر شما در این لیست وجود ندارد، روی گزینه The printer that I want isn’t listed کلیک کنید.
 4. در ادامه Add a Local Printer یا Network printer with Manual Settings را انتخاب کنید.
 5. حال در قسمت Choose a printer port و بخش Use an existing port را تیک زده و گزینه Documents\*.pdf (Adobe PDF) را از منوی کشویی مربوط به آن انتخاب کنید. سپس روی دکمه Next کلیک کنید.
 6. در پنجره بعدی، روی دکمه Have Disk کلیک کرده، Browse را انتخاب و سپس به آدرس زیر بروید:

C: \ Program Files (x86) \ Adobe \ Acrobat \ Acrobat \ Xtras \ AdobePDF

 • در آنجا، فایل AdobePDF.inf را انتخاب کرده، روی گزینه Open و سپس روی OK کلیک کنید.
 • حال شما Adobe PDF Converterهای زیادی را در یک لیست مشاهده خواهید کرد. ششمین مورد از بالا را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. (ممکن است مجبور شوید چندین بار این مرحله را تکرار کنید تا با آزمون و خطا، نسخه مبدل متناسب با ویندوز خود را از میان گزینه‌های موجود بیابید.)
 • نام چاپگر خود را Adobe PDF بگذارید و برای تکمیل روال نصب آن، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

مشکل باز نشدن adobe reader

اگر نرم افزار adobe reader را روی رایانه شخصی خود نصب کرده‌اید، اما نمی‌توانید آن را اجرا کنید، می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

 • روی آیکون برنامه راست کلیک کرده و گزینه Troubleshoot compatibility را انتخاب کنید. حال سیستم عامل، کلیت نرم افزار را اسکن کرده و مشکلات موجود را برطرف خواهد کرد.
 • اگر بعد از اسکن برنامه، همچنان نتوانید آن را اجرا کنید یا فایل‌های پی دی اف را با آن باز کنید، می‌توانید آن را حذف کرده و مجدد نصب کنید.

رفع مشکل  adobe reader

اگر نرم افزار adobe reader شما به هر دلیل دچار مشکل شده باشد، می‌توانید با بروزرسانی آن به نسخه جدید یا تعمیر دستگاه با استفاده از گزینه Repair Installation یا Troubleshoot compatibility آن را برطرف کنید. برای تعمیر این نرم افزار می‌توانید:

 • از منوی Start، وارد برنامه Control Panel شده، از بخش Program and Features و در لیست برنامه‌های نصب شده روی Adobe Reader راست کلیک کرده و گزینه Uninstall/Change را انتخاب کنید.
 • سپس در فرآیند Setup، گزینه Repair را انتخاب کرده و فرآیند را تا انتها پیش بروید.

عدم نمایش فایل  pdf

اگر جدیدترین نسخه سمت نرم افزار Adobe reader را نصب کرده‌اید و در هنگام باز کردن فایل پی دی اف روی رایانه شخصی خود، با بروز خطا مواجه می‌شوید، ممکن است فایل پی دی اف شما خراب شده و همین امر موجب شده تا نرم افزار قادر به نمایش محتوای آن نباشد.

فعال نبودن گزینه پرینت در pdf

اگر در سیستم عامل ویندوز 10 خود قادر به چاپ فایل‌های پی دی اف نیستید، باید تنظیمات پرینت در pdf را فعال کنید. برای این کار دو روش وجود دارد:

Windows Feature Tab

 1. در منوی Start، عبارت Turn Windows features on or off را تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید. یا وارد برنامه Control Panel شده و در بخش Program and Features، از پنل سمت چپ صفحه به قسمت Turn Windows features on or off بروید.
 2. حال مطمئن شوید که گزینه Microsoft Print to PDF، تیک خورده باشد و سپس روی OK کلیک کنید.
 3. در نهایت سیستم را Restart کنید.

Advanced Printer Setup

 1. در منوی Start، عبارت Advanced printer settings را جستجو کرده و روی نتیجه کلیک کنید.
 2. از میان گزینه‌های مختلف، رویMicrosoft Print to PDF کلیک کرده و دستورالعمل‌های لازم را پیش ببرید.

بهترین پی دی اف خوان ویندوز

PDF نوع خاصی از فایل است که به طور خاص برای تبادل سند ایجاد شده و برای باز کردن و ویرایش آنها باید از ابزارهای PDF خوان استفاده کنید. به همین دلیل، پی دی اف خوان‌ها ابزارهای مهمی هم در دنیای حرفه‌ای و زندگی روزمره افراد مختلف هستند.

در صورتی که سیستم شما دارای پی دی اف خوان نیست، میتوانید از مروگر برای باز کردن فایل‌های پی دی اف استفاده کنید.

بهترین پی دی اف خوان ویندوز کدام است؟

برخی از بهترین انواع پی دی اف خوان برای سیستم عامل ویندوز عبارتند از:

 • PDF Reader Pro
 • Adobe Acrobat Reader DC
 • Foxit Reader
 • Javelin PDF Reader
 • Nitro Reader
 • PDF-XChange Editor
 • SumatraPDF
 • Slim PDF

دانلود ادوب اکروبات برای ویندوز

شما می‌توانید از وب‌سایت رسمی مجموعه ادوب، نرم افزار ادوب آکروبات را برای سیستم عامل ویندوز خود دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید.

رفع مشکل پرینت نگرفتن پی دی اف

اغلب مشکلات مربوط به پرینت نگرفتن پی دی اف، ناشی از مشکلات مربوط به خود فایل PDF است. بنابراین حتی اگر فایل PDF شما روی صفحه نمایش به درستی نشان داده شود، ممکن است حاوی داده‌های ناقص یا خراب باشد. اغلب مشکلات مربوط به پرینت نگرفتن پی دی اف، ناشی از مشکلات مربوط به خود فایل PDF است.

 برای رفع این مشکل، روش‌های گوناگونی وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

پرینت سریع pdf با Print as image

اگر می‌خواهید یک سند متنی ساده (مانند یک نامه یا فرم) راچاپ کنید، از گزینه Print as image استفاده کنید. برای یافتن این گزینه، در کادر مربوط به پرینت فایل پی دی اف، روی دکمه Advanced کلیک کنید.

فایل پی دی اف خود را مستقیماً روی هارد دیسک سیستم کپی یا دانلود کنید

گاهی اوقات ساختار یک فایل PDF خراب می‌شود یا حاوی اطلاعات مخدوش شده‌ای است که امکان چاپ را از بین می‌برد.

 • بنابراین اگر فایل پی دی اف خود را از اینترنت دانلود کرده‌اید یا از ایمیل خود به سیستم آورده‌اید، آن را مجدد بارگیری کنید یا از فرستنده بخواهید دوباره آن را ارسال کند.
 • سپس فایل را مستقیم در هارد دیسک خود کپی کرده و دستور چاپ آن را به پرینتر بفرستید.

نحوه پرینت گرفتن از فایل‌های پی دی اف در سیستم عامل ویندوز 10 نیز مانند دیگر نسخه‌های ویندوز است.

با استفاده از دستور Save As یک کپی از فایل PDF خود ایجاد کنید

در نرم افزار پی دی اف خوان Acrobat Reader، از منوی File، گزینه Save As را انتخاب کرده و نام جدیدی به فایل PDF خود بدهید. توجه کنید که این نام تنها شامل حروف و اعداد باشد. حال این فایل جدید را باز کرده و دستور چاپ آن را به پرینتر بفرستید.

تبدیل پرینت به پی دی اف

اگر فایل منبع اصلی که پی دی اف از روی آن ایجاد شده را در اختیار دارید، باید:

 • فایل را در برنامه اصلی باز کنید و از منوی File، گزینه Print را انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه save the file as a PDF کلیک کنید.
 • حال شما می‌توانید پرینت خود را به یک فایل پی دی اف جدید تبدیل کنید.

چطور از پی دی اف پرینت بگیرم

ساده‌ترین روش برای پرینت گرفتن از یک فایل پی دی اف این است که این فایل را با استفاده از یک برنامه پی دی اف خوان باز کرده و کلیدهای ترکیبی Ctrl و P را همزمان فشار دهید. حال تنظیمات پرینت در پی دی اف را انجام داده و در نهایت با فشردن دکمه Print، دستور چاپگر را به پرینتر بفرستید.

دکمه بازگشت به بالا