بین المللی

صدقیانی: شناخت کافی از اولویت‌های انتخاب سرمربی خارجی است/ صعود تیم ملی والیبال به المپیک غیرممکن نیست

صدقیانی: شناخت کافی از اولویت‌های انتخاب سرمربی خارجی است  صعود تیم ملی والیبال به المپیک غیرممکن نیست

کارشناس والیبال گفت: هر چه شناخت سرمربی تیم ملی از شرایط والیبال ملی ایران بالاتر باشد احتمال موفقیت کادرفنی بیشتر خواهد بود.

آرش صدقیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره اینکه زمان در حال گذر است، اما هنوز فدراسیون والیبال تصمیمی در مورد انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی نگرفته، اظهار کرد: با توجه به جلساتی که در کمیته فنی فدراسیون والیبال برگزار شد و از جمیع جهات به این موضوع نگاه شد، با توجه به اینکه لیگ‌های والیبال دنیا در حال برگزاری است و عملاً تا چند ماه آینده امکان برگزاری اردویی وجود ندارد، بنابراین قرار بر مطالعه بیشتر و بررسی دقیق‌تر روی گزینه‌های موجود شد و نفرات مدنظر سرمربیگری تیم ملی رزومه کاری و برنامه کار خود را ارائه کنند تا روی آن‌ها بررسی شود.  

یکی از اولویت‌ها آشنایی سرمربی خارجی از والیبال ایران است

وی ادامه داد: با توجه به بررسی که صورت خواهد گرفت از میان نفرات اصلح‌تر، سرمربی تیم ملی والیبال انتخاب خواهد شد و بدون تردید بهترین گزینه هدایت تیم ملی، می‌تواند با برنامه‌ای که در اختیار دارد، اگرچه زمان کوتاه باشد، ولی سپردن هدایت تیم ملی به اصلح‌ترین گزینه، باعث می‌شود تا زمان از دست رفته جبران شود، چون از لحاظ سیستم بازی در شرایط بهتری قرار می‌گیریم. می‌پذیرم که اگر سرمربی تیم ملی والیبال پیش از برگزاری اردو‌ها انتخاب شود به سود والیبال ایران خواهد بود، چون او فرصت می‌کند تا بازی‌های لیگ برتر را از نزدیک تماشا کند و این موضوع باعث ارزیابی دقیق‌تری خواهد شد. همچنین یکی از نکاتی که در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی مطرح شده درباره شناخت کافی و وافی وی از شرایط والیبال ایران است و یکی از اولویت‌ها آشنایی سرمربی خارجی تیم ملی با فضای والیبال ایران است تا بتواند تصمیم‌گیری بهتری در مورد تمامی امور داشته باشد.  

والیبال حرف اول را در ورزش‌های تیمی ایران زده

کارشناس والیبال خاطرنشان کرد: لیگ برتر والیبال اواخر فروردین سال آینده به پایان می‌رسد و یک ماه برای کادرفنی تیم ملی والیبال فرصت وجود دارد تا زمان شروع لیگ ملت‌ها، تیمی متحد را آماده رقابت با بهترین تیم‌های ملی والیبال جهان کند. هر چه شناخت سرمربی تیم ملی از شرایط والیبال ملی ایران بالاتر باشد احتمال موفقیت کادرفنی بیشتر خواهد بود. از طرفی دیگر، والیبال ایران در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته، حرف اول را در ورزش‌های تیمی ایران زده است. اگر با دیدگاه وسیع‌تری به عملکرد تیم ملی نگاه کنیم و نتایج تیم‌های ملی رده‌های سنی نوجوانان، زیر ۱۶ سال و جوانان را که هر سه در مسابقات جهانی خوش درخشیدند و پشتوانه بسیار خوبی در آینده خواهند بود. تنها تیم ملی بزرگسالان در کسب نتیجه دچار افت شده و تمام تیم‌های بزرگ دنیا هم در مقاطعی ناکام مانده‌اند. زمانی طولانی حرف اول را در آسیا می‌زدیم و تمامی تیم‌های ملی معتبر و صاحب سبک دنیا مغلوب تیم ملی ایران شده‌اند. در یک سال گذشته تیم ملی ژاپن که بهتر کار کرده بود از ما جلوتر است، ولی در آسیا حرف اول را تیم‌های ملی ژاپن و ایران می‌زنند و تیم سومی نداریم.  

عملکرد داورزنی مشخص و روشن است

صدقیانی در مورد اینکه بسیار معتقدند ادامه حضور داورزنی لازم نیست و باید فرد جدیدی رئیس فدراسیون والیبال شود، همچنین عده‌ای معتقدند بقای داورزنی به سود فدراسیون خواهد بود و چه نظری در این رابطه دارد، عنوان کرد: شکی نیست مدیریت داورزنی انقلابی بوده و بعد از مرحوم محمدرضا یزدانی خرم که خیلی زحمت کشید، از زمان داورزنی والیبال ایران وارد پست جهانی شد. عملکرد داورزنی مشخص و روشن است. قهرمان مقتدر آسیا شدیم و به موفقیت‌هایی رسیدیم که زمانی آرزوی آن را داشتیم. در جام جهانی و لیگ ملت‌ها نتایج بسیار خوبی گرفتیم و حالا که برای سومین صعود به المپیک کار بسیار سختی داریم، ناامید نیستیم و می‌دانیم غیرممکن نیست. کار نشد ندارد و ایرانی‌ها در شرایط سخت سربلند شده‌اند. همه چیز صعود به المپیک پاریس نیست و مهم‌تر از هر چیز، خروج از روند افت تیم ملی والیبال است که اتفاقی مهم خواهد بود.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا